Segítség az ukrajnai háborús menekülteknek

Az ukrajnai háború következtében megindult menekülési hullám első szakaszáról naponta láthatjuk a tudósításokat. Egész országunk megmozdult a támogatás és segítségnyújtás érdekében, amiből evangélikus egyházunk is kiveszi a részét. Két fontos szempontot kell egyszerre szem előtt tartanunk: egyrészt az óráról órára változó helyzetben és szükségletekben a hatékony segítség módját kell megtalálni (ez a koordináló szakemberek feladata), másrészt a minél szélesebb körű adományozásban való részvételben kell részt vállalnunk (ez mindnyájunk lehetősége). Egyházunknak a menekülteket segítő részlege az interneten tette közzé a segítségnyújtás jelenleg leghatékonyabb formáit (konkrét anyagi támogatáshoz szükséges információkkal együtt), amit itt olvashatunk:

„Egymás terhét hordozzátok, így töltsétek be a Krisztus törvényét!” (Gal 6,2)